• Novinky

            • Vyrob si sám!

            • Do fotogalérie bol pridaný nový album Vyrob si sám! .

              Výroba lampy na hodine techniky je vynikajúcim spôsobom, ako sa naučiť o elektrine, prúde a základných technických princípoch. Ak použijeme staré vešiaky a kúsky dreva, žiarovky a jednoduchý elektrický obvod, pravdepodobne sa budeme venovať aj niekoľkým dôležitým aspektom, ako sú:

              1. Základy elektrických obvodov: Vytváranie lampy s jednoduchým elektrickým prúdom vám pomáha pochopiť, ako fungujú obvody. Pripojenie žiarovky k batérii alebo inému zdroju elektriny ukazuje, ako prúd tečie a ako je potrebné správne zapojiť vodiče, aby obvod fungoval.

              2. Tvorba vlastného dizajnu: Použitie vešiaka ako základného materiálu na vytvorenie rámu alebo stojanu pre lampu je výborný spôsob, ako rozvíjať kreativitu a naučiť sa, ako z rôznych materiálov vytvoriť niečo funkčné. Tento projekt vám umožňuje experimentovať s rôznymi tvarmi a dizajnom, aby ste vytvorili esteticky peknú a praktickú lampu.

              3. Mechanická zručnosť: Pri tvorbe lampy budete musieť využiť aj mechanické zručnosti, ako je strihanie, ohýbanie a spájanie materiálov. Tieto zručnosti sú dôležité nielen pri výrobe lampy, ale aj pri ďalších technických a inžinierskych projektoch.

              Sledujte proces našich novovytvorených stolových lámp. 

              Lenka Magová

            • NAJplavec Slovenska 2025

            • Do fotogalérie bol pridaný nový album NAJplavec Slovenska 2025.

              Plavecká súťaž NAJplavec Slovenska 2025 sa uskutočnila 27. marca 2025 v AquaCity Poprad. Podujatie zorganizovala Slovenská plavecká federácia v spolupráci s Ministerstvom školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR. Zúčastnilo sa ho 336 žiakov zo 94 škôl z celého Slovenska.

              Súťažilo sa v dvoch disciplínach:

              50 m voľný spôsob – individuálne štarty

              4 × 50 m voľný spôsob – miešané štafety

              Medzi významnými hosťami podujatia boli štátny tajomník Ministerstva školstva Ing. Ján Hrinko, prezident Slovenskej plaveckej federácie Mgr. Ivan Šulek a naša najlepšia plavkyňa Tamara Potocká, ktorá akciu podporila ako športový garant. Ďakujeme našim žiakom - Saška, Adam, Maxik a Sebik za krásnu reprezentáciu školy. Želáme veľa úspechov v ďalších plaveckých súťažiach.

              Róbert Sedlák

            • Ako sme si vyrobili vlastnú prírodnú hmotu

            • Do fotogalérie bol pridaný nový album Ako sme si vyrobili vlastnú prírodnú hmotu.

              Na krúžku vedeckej dielni sme si vyrobili vlastnú prírodnú hmotu (plastelínu) bez chemických farbív. Má to niekoľko výhod, ktoré sa týkajú nielen zdravia, ale aj ekológie a kreatívneho rozvoja detí.

              Tu sú hlavné dôvody, prečo sa oplatí vytvoriť vlastnú prírodnú hmotu: bezpečnosť a zdravie, ekológia a šetrnosť k životnému prostrediu, kreativita a kontrola nad farbami, podpora učenia a zručností detí, zábava a kvalitný čas, pocit uspokojenia.

              Vyrábanie vlastnej prírodnej hmoty je nielen zábavné a kreatívne, ale aj bezpečné, ekologické a ekonomické. Pomáha rozvíjať detské zručnosti, zlepšuje ich vzťah k prírode a podporuje zdravé prostredie, v ktorom si môžu deti vychutnávať hru a tvorbu bez obáv z chemických látok.

              Lenka Magová

            • Marec mesiac knihy

            • Do fotogalérie bol pridaný nový album Marec mesiac knihy.

              Žiaci našej školy strávili krásny deň so svojou obľúbenou knihou. Nielen že si priniesli svoju obľúbenú knihu do školy, obliekli sa ako hlavný hrdina knihy, ale aj strávili čas a čítali svojim súrodencom a kamarátom v našej materskej škole. Bol to čarovný deň.

              Marec je na Slovensku označovaný ako mesiac knihy, čo je čas, keď sa kladie dôraz na čítanie, literatúru a podporu čitateľských návykov. Tento mesiac je príležitosťou na oslavu knihy ako zdroja vedomostí, kultúry a zábavy, ale aj na zvýšenie povedomia o dôležitosti čítania pre osobný a spoločenský rozvoj.

              Prečo je marec mesiacom knihy?

              Mesiac knihy je príležitosťou na zdôraznenie významu čítania v živote každého jednotlivca. Čítanie rozširuje obzory, podporuje kritické myslenie, zlepšuje slovnú zásobu a rozvíja empatiu. Tento mesiac sa zvyčajne organizujú rôzne aktivity a podujatia, ako sú besedy s autormi, výstavy kníh, čitateľské súťaže a iné akcie, ktoré podporujú lásku k literatúre a zaujímajú verejnosť o nové knihy a autorské diela. Marec je aj mesiacom narodenia Ľudovíta Štúra (28. marec), jednej z najvýznamnejších osobností slovenskej literatúry, jazykovedy a národného obrodenia. Tento deň je vhodnou príležitosťou na pripomenutie si významu slovenskej literatúry a kultúry.

              Marec ako mesiac knihy teda predstavuje ideálny čas na objavovanie nových literárnych svetov a na oslavu významu čítania, ktoré má dôležitý vplyv na rozvoj spoločnosti.

              Lenka Janoszczyková, Anna Ondo-Eštoková, Anna Mária Miláčková, Lucia Zentková

            • Ó šaty ušité z jahodovej peny

            • Do fotogalérie bol pridaný nový album Ó šaty ušité z jahodovej peny.

              Naše žiačky na krúžku módneho návrhárstva si najskôr urobili návrh šiat, pretože tento krok prináša množstvo výhod, ktoré im pomôžu nielen pri učení sa o dizajne a šití, ale aj pri rozvoji kreativity, logického myslenia a praktických zručností. Tu je niekoľko dôvodov, prečo je pre deti dôležité vytvoriť návrh šiat pred tým, než začnú šiť: rozvoj kreativity a fantázie, plánovanie a organizácia, pochopenie procesu šitia, zlepšenie problémového riešenia, zvýšenie sebadôvery, precvičovanie detailov a trpezlivosti, učenie sa zodpovednosti, zlepšovanie motorických a technických zručností, získanie základných poznatkov o móde a dizajne a vytváranie vlastnej identity. Tvorba návrhu šiat pred šitím je teda nielen praktická, ale aj vzdelávacia a tvorivá aktivita, ktorá deti naučí množstvo cenných zručností, ktoré im pomôžu nielen pri šití, ale aj v ich ďalšom živote.

              Lenka Magová

            • Bylinková špirála

            • Do fotogalérie bol pridaný nový album Bylinková špirála.

              Na hodinách prírodovedy, prvouky a biológie sa žiaci učia o rôznych aspektoch prírody, živých organizmoch a ich vzájomných vzťahoch. Každý z týchto predmetov má svoje špecifiká, ale spoločným cieľom je rozvíjať u žiakov zvedavosť a schopnosť pochopiť, ako funguje svet okolo nich.

              Na hodine biológie sa naši žiaci venujú rôznym aktivitám v areáli školy. Jednou z nich je aj naša obľúbená bylinková špirála. Zvedavci sa podujali na rozšírenie našej špirály, ako aj vyplievanie a sadenie nových byliniek.

              Bylinková špirála je skvelý spôsob, ako efektívne využiť priestor na pestovanie rôznych bylín a zároveň vytvoriť zaujímavý a funkčný prvok v našej škole. Starostlivosť o bylinkovú špirálu je dôležitá, pretože zabezpečuje zdravý rast rastlín a umožňuje nám využívať jej výhody. Už teraz sa tešíme na všetky chutné bylinky!

              Ján Ševc

            • Hádaj čo? - Guess what?

            • Do fotogalérie bol pridaný nový album Hádaj čo? - Guess what?.

              Žiaci Súkromnej spojenej školy majú dva krát do týždňa konverzácie v angličtine. Touto formou, ktorá je nielen náučná ale aj zábavná si upevňujú svoje poznatky z hodín anglického jazyka. Spievajú, hrajú rôzne hry, pripravujú projekty, čítajú knihy ale hlavne rozprávajú!

              Učenie sa cudzích jazykov pomáha žiakom rozvíjať ich kognitívne schopnosti. Štúdie ukazujú, že deti, ktoré hovoria viacerými jazykmi, majú lepšiu schopnosť riešiť problémy, kreativitu a flexibilitu myslenia. Bilingvizmus zlepšuje aj schopnosť koncentrácie a pamäti.

              Lilian del Gaudio Maciel

            • Koberčeky u Stopárov

            • Do fotogalérie bol pridaný nový album Koberčeky u Stopárov.

              Na hodinách výtvarnej výchovy a pracovného vyučovania pokračujeme v tkaní našich koberčekov. Je to dlhší proces, ktorému sa venujeme už približne mesiac a ktorý nám prinesie naše vysnívané diela. Trpezlivosť nám nechýba a postupne si dokončujeme vlastnoručne tkané koberčeky. Pozrite sa aspoň na jeden! Róbert Sedlák

            • Glazovanie na keramickom krúžku

            • Do fotogalérie bol pridaný nový album Glazovanie na keramickom krúžku.

               

              Glazovanie je jednou z najkrajších a najmagickejších fáz v tvorbe keramiky. Po vytvorení výrobku z hliny a jeho prvotnom výpale prichádza na rad glazovanie – proces, pri ktorom sa na povrch keramiky nanáša vrstva špeciálnej sklovitej látky, známej ako glazúra. Táto vrstva sa pri druhom výpale roztaví a vytvorí hladký, lesklý alebo matný povrch, ktorý môže byť farebný, priehľadný, alebo dokonca s rôznymi efektmi.

              Prečo glazujeme keramiku?

              Glazúra nielenže zvyšuje estetickú hodnotu keramiky, ale poskytuje aj praktické výhody. Chráni výrobky pred nasiakavosťou a zlepšuje ich pevnosť, čím ich robí odolnejšími. Okrem toho zabezpečuje, že výrobky, ako napr. hrnčeky, sú bezpečné na každodenné používanie a môžu prichádzať do kontaktu s potravinami a nápojmi. 

               

              Na hodinách keramiky sme sa posledné týždne intenzívne venovali práve tomuto procesu glazovania. Každý kus keramiky je jedinečný a aj keď výsledok glazovania nie je vždy úplne predvídateľný, práve to prináša najväčšie čaro tohto procesu. Farby glazúr môžu pred výpalom vyzerať úplne inak, než aké sa objavia po vypálení v peci,  niekedy vzniknú nádherné farebné prechody a nečakané vzory. Radosť z týchto prekvapení je pre nás neoceniteľná a s napätím očakávame, aké prekvapenia prinesie tento výpál.

              Veronika Dunajská

            • 1. apríl- Svetový deň vtáctva

            • Do fotogalérie bol pridaný nový album 1. apríl- Svetový deň vtáctva .

              Každoročne si 1. apríla (okrem žartíkov) pripomíname aj Svetový deň vtáctva. V tomto období sa k nám vracajú sťahovavé vtáky, príroda sa prebúdza a stále viac počuť vtáčí spev. Aj v našej škole sme si tento deň pripomenuli. Zobrali sme do rúk ďalekohľady a vybrali sme sa pozorovať vtáky priamo v prírode. Zazreli sme sýkorky, krkavce či straky. Započúvali sme sa do zvukov lesa a počuli sme dokonca aj ďatla. Tento pekný deň sme si naozaj užili. (Lucia Zentková)

            • Objavujeme vodný svet

            • Do fotogalérie bol pridaný nový album Objavujeme vodný svet.

              Naši piataci sa na hodinách biológie začali učiť o vodnom ekosystéme. Dostali úlohu preskúmať drobnú, no fascinujúcu vodnú rastlinu – žaburinku. So zápisníkmi a ceruzkami v ruke pozorne sledovali jej tvar, farbu a časti. Každý žiak si ju nakreslil a zapísal svoje pozorovania. Deti boli prekvapené, aká zaujímavá môže byť taká malá rastlinka. Naučili sa, že žaburinka nie je len obyčajná burina na hladine rybníkov, ale dôležitá súčasť ekosystému. Táto aktivita im pomohla lepšie pochopiť prírodu okolo seba a ukázala, že biológia nie je len o učebniciach, ale aj o skúmaní sveta vlastnými očami. (Lucia Zentková)

            • Zápis detí do 1. ročníka

            • Zápis detí do 1. ročníka pre školský rok 2025/2026 sa uskutoční v priestoroch Súkromnej spojenej školy v daných termínoch:

              1. apríla 2025 v čase 10:00 hod.  - 15:30 hod.

              2. apríla 2025 v čase 10:00 hod.  - 15:30 hod.

              3. apríla 2025 v čase 10:00 hod.  - 15:30 hod.

              Elektronická prihláška do prvého ročníka je spustená.

               

               

              Podmienkou zápisu je vopred vyplnená elektronická prihláška, ktorá je už spustená  na našej webovej stránke https://szskrasnesady.edupage.org Prihlášku nájdete v hornom menu pod názvom Elektronická prihláška.  Po vypísaní prihlášky Vám program vygeneruje kód formulára - ten si poznačte v prípade neskoršej opravy.

              Na zápis si môžete rezervovať konkrétny deň a čas, ponúkne Vám to systém po vyplnení elektronickej prihlášky.

              Žiadame rodičov, aby prihlášky vypisovali zodpovedne podľa rodného listu dieťaťa a trvalého bydliska (aj s dĺžňami a mäkčeňmi, adresu podľa občianskych preukazov), pretože pri zápise sa doklady overujú. Predkladáte: občianske preukazy oboch rodičov, rodný list dieťaťa.

              Prosíme rodičov, aby nám nezatajovali informácie o zdravotnom a mentálnom stave dieťaťa (výsledky psychologického vyšetrenia, resp. výsledky odborných lekárov). Ďakujeme! Ak dieťa nenavštevovalo našu materskú školu, predkladáte pri zápise aj potvrdenie o návšteve inej materskej školy.

              Pokračovanie povinného predprimárneho vzdelávania (po starom odklad) - zákonný zástupca môže žiadosť a informovaný súhlas vytlačiť z prílohy nižšie (bod 4 a bod 5). Ak už vlastníte aj vyjadrenie centra poradenstva a prevencie a detského lekára, prosíme ich doložiť pri zápise.

              Povolenie vzdelávania mimo územia SR - zákonný zástupca vypíše najprv elektronickú prihlášku do 1. ročníka ZŠ a do poznámok uvedie, že priloží aj žiadosť o povolenie vzdelávania mimo územia SR, ktorú si môže vytlačiť z prílohy nižšie (bod 6) a doniesť vyplnenú na zápis.

               

              Ak sa zápisu nezúčastní jeden z rodičov:

              1. Pri zápise predkladáte Písomné vyhlásenie (viď. príloha č. 2) - je to v prípade, ak:

                  - máte súdne rozhodnutie

                  - lekárske potvrdenie o ťažkom zdravotnom dôvode 

                  - zadováženie súhlasu druhého rodiča je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou

              2. Na prihláške postačuje podpis len jedného zákonného zástupcu, ak sa zákonní zástupcovia dohodli, že prihlášku podpisuje iba jeden zákonný zástupca, a ak o tejto skutočnosti doručia riaditeľovi školy písomné vyhlásenie (viď. príloha č. 3)

              V prípade otázok nás kontaktujte telefonicky: 0904 743 548

              Ďakujeme

              PaedDr. Anna Ondo-Eštoková  - riaditeľka školy

               

              Prílohy: 

              1. Prihláška na vzdelávanie v základnej škole 2025/2026 (nevypisujete, ak ste prihlášku vyplnili elektronicky.

                  Podpisujete ju až na zápise):

                  Prihlaska_do_1._rocnika_od_1.3.2022_z_minedu.pdf

              2. Písomné vyhlásenie v prípade prítomnosti len jedného rodiča na zápise:

                  Pisomne_vyhlasenie_len_1_zakonny_zastupca.docx

              3. Písomná dohoda rodičov o podpisovaní a preberaní rozhodnutia:

                  Dohoda_zak_zastupcov_k_podpisovaniu_a_rozhodnutiu.docx

              4. Žiadosť o pokračovanie v plnení povinného predprimárneho vzdelávania:

                 Ziadost_o_pokracovanie_povinneho_predprimarneho_vzdelavania.docx

              5. Informovaný súhlas k pokračovaniu povinného predprimárneho vzdelávania:

                  IS_zakonneho_zastupcu_s_pokracovanim_PPV_2025_2026.doc

              6. Žiadosť o povolenie vzdelávania mimo územia SR:

                  Ziadost_o_povolenie_vzdelavania_mimo_uzemia_SR.doc

            • Deň učiteľov

            • Milé kolegyne, milí kolegovia, 

              pri príležitosti Dňa učiteľov Vám chcem zo srdca poďakovať za Vašu každodennú prácu, trpezlivosť, obetavosť a láskavý prístup k žiakom. Vaša oddanosť povolaniu, tvorivosť a ochota hľadať nové cesty vo vzdelávaní sú nesmierne cenné a inšpirujúce.

              Vďaka Vám škola nie je len miestom učenia, ale aj bezpečným priestorom, kde sa deti môžu rozvíjať, rásť a cítiť prijatie. Ste tí, ktorí zanechávajú stopu v srdciach svojich žiakov – a za to Vám patrí veľká vďaka.

              Prajem Vám veľa zdravia, radosti z práce, spokojnosti a krásnych okamihov v profesijnom aj osobnom živote.

              S úctou a vďakou

              PaedDr. Anna Ondo-Eštoková

              riaditeľka školy

            • Deň otvorených dverí a otvorené hodiny v našej škole

            • Dňa 15. marca 2025 sa v našej Súkromnej spojenej škole Mlynica uskutočnil krásny Deň otvorených dverí. Naša škola, situovaná v nádhernom prírodnom prostredí, privítala rodičov a deti v čarovnej zimnej atmosfére. Počas dňa jemne snežilo, čo ešte viac umocnilo pocit, že sme sa ocitli v zimnej rozprávke. Návštevníci si mohli pozrieť všetky priestory našej školy, škôlky s netradičnou kruhovou architektúrou, prírodovedné a čitateľské kútiky, tvorivé dielne, herne pre najmenších i oddychové zóny. Pútavým spestrením programu bolo kultúrne vystúpenie našich detí v ľudovom duchu, ktoré dojalo a potešilo všetkých prítomných.

              V tejto otvorenosti sme pokračovali aj 25. marca 2025, kedy sa konali otvorené hodiny. Rodičia a deti tak mohli nahliadnuť priamo do vyučovania a zažiť atmosféru vzdelávania na vlastnej koži. V prvom ročníku sa deti na hodine slovenského jazyka oboznamovali s písmenkom CH ako „chrobáčik“. O chrobáčikovi čítali, hovorili, tvorili a dokonca ho spoločne hľadali v prírode. Druháci si na angličtine hravou formou precvičovali slovnú zásobu pomocou hier, pohybu a pesničiek. V treťom a štvrtom ročníku prebiehala matematika zábavnou formou – deti sa učili zapisovať veľké čísla, riešili zaujímavé úlohy a zapájali sa do spoločného objavovania. Piataci mali hodinu biológie priamo v prírode, kde pozorovali okolie a učili sa o živej a neživej prírode. Príroda im v ten deň slúžila ako najlepšia učebnica biológie – názorná, premenlivá a inšpirujúca. Šiestaci sa zasa na hodine fyziky venovali pokusom a učili sa o Pascalovom zákone cez praktické experimenty.

              Ďakujeme všetkým rodičom, deťom a návštevníkom, ktorí nás prišli podporiť a podeliť sa o tieto krásne chvíle. Osobitné poďakovanie patrí našim pedagógom, ktorí s veľkým nasadením, láskou a ochotou pripravili tieto aktivity a prispeli k tomu, aby boli tieto dni výnimočné a plné zážitkov.

              Sme hrdí, že spolu tvoríme školu, kde učenie dáva zmysel a kde sa deti cítia šťastné.

              Anna Ondo-Eštoková

              riaditeľka SSŠ Mlynica

            • Exkurzia: Popradské Pleso

            • Do fotogalérie bol pridaný nový album Exkurzia: Popradské Pleso.

              Žiaci štvrtého, piateho a šiesteho ročníka absolvovali druhú vychádzku do terénu v rámci prípravy na súťaž Putovná sova, ktorú organizujú Štátne lesy Tatranského národného parku (ŠL TANAP-u). Cieľom súťaže je preveriť a rozšíriť vedomosti detí o prírode a ochrane životného prostredia. Súťaž sa koná každoročne a zúčastňujú sa jej družstvá žiakov z rôznych regiónov, od Oravy až po obec Veľká Lomnica.

              Naša druhá vychádzka smerovala zo Štrbského Plesa na Popradské Pleso náučným chodníkom. Počasie nám prialo, naučii sme sa veľa nových informácií a šťastne sme sa vrátili do Krásnych Sadov. Tešíme sa na ďalšie exkurzie. 

              Lucia Zentková, Ján Ševc, Drahoslava Magová

            • SLÁVIK SLOVENSKA

            • Srdečne pozývame všetkých spevákov zapojiť sa do súťaže, tentokrát v speve ľudovej piesne.

              Na školskom kole vyberieme, kto pôjde našu školu reprezentovať na okresné kolo do Popradu. Okresné kolo sa uskutoční 13.mája 2025, takže bude dostatok času pripraviť sa naň.

              Tešíme sa na všetkých slávikov.

              Alen Stoklasová

            • Pripravujeme sa na Veľkú noc v ŠKD

            • Do fotogalérie bol pridaný nový album Pripravujeme sa na Veľkú noc v ŠKD.

              V ŠKD neleníme a už sa venujeme tvorbe produktov na Veľkú Noc. Naše kreatívne dievčatá sa s nadšením pustili do vyrábania veľkonočných pozdravov.🐣💐 Odtlačili sme palce vo farbách jari, pridali detaily a vytvorili našu vlastnú pohľadnicu, ktorá je plná radosti a kreativity. 🖌️✨ Nezabúdajme, že aj malé gestá môžu priniesť veľkú radosť! 🌸🌿 Anna Mária Miláčková

            • Slovenský jazyk u druhákov

            • Do fotogalérie bol pridaný nový album Slovenský jazyk u druhákov.

              Slová s ly/lý alebo výnimky po tvrdých spoluhláskach? Pre druhákov žiadny problém! Ale ak by predsa len niečo zabudli, môžu jedným očkom pozrieť na plagát, ktorý sa týmto problematikám venuje, a ktorý si sami šikovne vytvorili. V druháckej triede pátračov žiaci pracujú pilne ako včeličky! Anna Mária Miláčková

            • Okresné kolo Slávici z lavice

            • Do fotogalérie bol pridaný nový album Okresné kolo Slávici z lavice .

              Dnes sa naši žiaci Riško a Zarka zúčastnili okresného kolo speváckej súťaže Slávici z lavice v Poprade. Ďakujeme za reprezentáciu školy a srdečne blahoželáme. Riško súťažil v I. kategórii - žiaci 1. - 4. ročníka. Zarka súťažila v II. kategórii - žiaci 5. - 6. ročníka. Zarka sa umiestnila na krásnom 2. mieste. Ešte raz blahoželáme a želáme veľa ďalších úspechov v nasledujúcich rokoch.

              Alenka Stoklasová, Drahoslava Magová

            • VČELSTVO

            • Do fotogalérie bol pridaný nový album VČELSTVO.

              Včelstvo je téma, ktorá sa vyučuje v rámci prvouky. Žiaci sa v tomto veku učia o rôznych živých organizmoch, ich prostredí a úlohách, ktoré plnia v prírode. Včelstvo je skvelým príkladom komplexného a organizovaného života v prírode.

              Základné informácie o včelstve sú: Čo je včelstvo?, Členovia včelstva, Práca včiel, Výroba medu, Opelenie kvetov a Úľ a jeho význam a Dôležitosť včiel.

              Včely sú veľmi dôležité pre prírodu, pretože pomáhajú opeliť rastliny. Bez včiel by sa mnohé rastliny nemohli rozmnožovať, čo by ovplyvnilo aj rastliny, ktoré jeme (napríklad ovocie a zeleninu). Med, ktorý včely vyrábajú, je obľúbeným prírodným sladidlom a má aj rôzne zdravotné výhody.

              Včielky sme si najskôr nakreslili, potom vyfarbili a nakoniec sme si ich vyskladali z prírodnín v našej externej triede. Čo poviete na naše včielky? Podarili sa nám?

              Martina Kováčová a Drahoslava Magová

  • Fotogaléria

      zatiaľ žiadne údaje